Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego – Uroczystość Odpustową

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego – Uroczystość Odpustowa – 6.08.2023

Dzisiaj w Święto Przemienienia jako wspólnota parafii Przemienienia Pańskiego dziękujemy Jezusowi z Góry Tabor, który Patronuje naszej wspólnocie – za wszystkie łaski i Bożą opiekę nad naszą parafią.
W czasie Przemienienia uczniowie ujrzeli chwałę Jezusa Chrystusa i poznali, że On jest umiłowanym Synem Bożym. I dzisiaj jako wspólnota, mówimy Jezusowi powtarzając za świętym Piotrem słowa, które skierował do Jezusa w czasie przemienienia: – „Panie, dobrze, że tu jesteśmy”.

Kalendarz Liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Dominika
Środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy
Czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Piątek – wspomnienie św. Klary

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom ze Sosnowic i Wielkich Dróg oraz ofiarę 300 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic i Wielkich Dróg: Kapuścińska, Bobula, Kowalówka, Kowalówka, Bryksy, Kasprzyk, Job, Wąsiołek trzy rodziny.
O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Brożek, Brożek, Kłapyta.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. Dzisiaj zapraszamy od godz. 17.00 do kawiarenki parafialnej na kawę i ciasto, a o godzinie 18.00 na film dokumentalny o Rodzinie Ulmów, która 10 września tego roku zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy jako męczennicy.