Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

W niedzielę 6 sierpnia przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową w naszej parafii

W Święto Przemienienia jako wspólnota parafii Przemienienia Pańskiego dziękujemy Jezusowi z Góry Tabor, który nam Patronuje za wszystkie łaski i Bożą opiekę nad naszą parafią.
W czasie Przemienienia uczniowie ujrzeli chwałę Jezusa Chrystusa i poznali, że On jest umiłowanym Synem Bożym. I dzisiaj jako wspólnota, mówimy Jezusowi powtarzając za świętym Piotrem słowa, które skierował do Jezusa w czasie przemienienia: „Panie, dobrze, że tu jesteśmy”.

Sumę odpustową o godz. 11.15 odprawił i wygłosił kazanie ks. Adam Lenart z Brzeźnicy, przeżywający w tym roku Jubileusz 40-lecia kapłaństwa. W modlitwie dziękczynnej w Imieniny Parafii uczestniczyły: Chór Parafialny, Orkiestra OSP Sosnowice, poczty sztandarowe OSP z wiosek parafii, dzieci pierwszokomunijne. Przygotowane również były panie z feretronami, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy z dzwoneczkami ale niestety z powodu deszczu nie było procesji wokół kościoła.

 O godz. 17.00 zaprosiliśmy do kawiarenki parafialnej na kawę i ciasto, a o godzinie 18.00 na film dokumentalny o Rodzinie Ulmów, która 10 września tego roku zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy jako męczennicy.