Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021

W dzisiejszą Uroczystość po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt zawierzenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Będziemy w tym dniu pamiętać w naszej modlitwie o tych, którzy ubogacają liturgię w naszej wspólnocie – p. Organiście, Chórze Parafialnym i Scholi
Środa – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
Czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i Adwent – czas duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg i ofiarę 450 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom z Wielkich Dróg: Wąsiołek, Wąsiołek, Torba, Czopek, Dyrga, Kowalczyk, Kamyczura, Kamyczura, Holik, Kudła, Pacut. O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Szczepanik, Stokłosa, Rzeszutko.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 400 zł od dwóch rodzin z Paszkówki oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. W piątek zapraszamy na Katechezę Dorosłych na godz. 20.00 do salki na wikarówce.
4. Podczas Światowego Dnia Ubogich w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 3 443 zł. Bóg zapłać za ofiary!
5. Zostały poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne, które w najbliższym czasie będzie rozprowadzał nasz p. Organista.
6. Za dwa tygodnie dzieci w naszej parafii odwiedzi św. Mikołaj. W przyszłą niedzielę, 28 listopada po każdej Mszy św. pomocnicy św. Mikołaja będą zbierać do puszek ofiary na upominki dla najmłodszych parafian.
7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy szóstej będzie w czwartek o godz. 16.30.
8. W zakrystii są do odebrania terminy przyjętych Mszy św. pogrzebowych za śp. + Wiktorię Faron, + Stanisława Żyłę, + Ryszarda Bajorek, + Annę Wnęk, + Józefa Grzebinogę, + Barbarę Chrząszcz, + Zofię Wojtas, + Irenę Oleś.
9. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty w tym tygodniu śp. Marię Bujak, a w poniedziałek o godz. 13.00 pogrzeb śp. Marii Cichoń z Wielkich Dróg – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…