Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha św. – 23.05.2021


Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła
Środa – wspomnienie św. Joanny Beretty Molla.
W tym dniu przypada Dzień Matki. Pełni wdzięczności pamiętać będziemy o Nich w naszych modlitwach, jak mówi stare polskie przysłowie: „do życia ostatka kocha tylko matka”.
Czwartek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła.

Od dzisiaj pierwsza Msza św. o godz. 6.45. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, a do końca maja pozostanie o godz. 9.00 i 10.00. Od czerwca będzie jak przed pandemią o godz. 9.30.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 600 zł złożoną na kościół i kwiaty – Bóg zapłać! W następnym tygodniu o troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Cichoń, Śliwa, Monica, Peterka, Orzechowski, Mostowska, Stokłosa, Urbaniak, Wędzicha, Pala. O posprzątanie Kościółka prosimy: Kwiatkowska, Kulig, Gaj.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu – 300 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. Odpowiadając na prośbę Społecznego Komitetu Rozbudowy Szkoły w Wielkich Drogach Rada Parafialna wyraziła zgodę na sprzedaż działek przy szkole w Wielkich wraz z punktem katechetycznym pod rozbudowę nowej szkoły. Rada Parafialna zna też uchwałę Rady Gminy Skawina nr XXIX/429/21 z dnia 31 marca 2021r. zapewniającą możliwość do korzystania (kiedyś w razie potrzeby) ze sali na potrzeby katechezy w starym budynku szkoły. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży działek pragniemy przeznaczyć na konieczną rozbudowę cmentarza parafialnego.
4. Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii Św. będą miały próby o godz. 16.45 – w środę ze Sosnowic, czwartek z Paszkówki, a w piątek z Wielkich Dróg.
5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy siódmej będzie w czwartek o 16.00 dla Paszkówki, o 16.30 dla Sosnowic, a o 17.00 dla Wielkich Dróg. Klasy szóste spotkają się w czwartek o 16.00 ze Sosnowice, 16.30 z Paszkówki, 17.00 z Wielkich Dróg.
6. Spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych przeżywających rocznice I-komunii św. będzie w czwartek o godz. 18.30 w kościele, a w piątek o godz. 18.30 z rodzicami młodzieży klas pierwszych szkoły średniej, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 26 czerwca.
7. Młodzież Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z ks. Andrzejem, którą gościliśmy w ubiegłą niedzielę, dziękuje za ofiary zebrane na tacę i do puszek na misje w kwocie 8250 zł. Bóg zapłać za ofiary!
8. Za dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała – ponieważ nadal obowiązują ograniczenia, ołtarze będą jak w ubiegłym roku: ołtarz I – po lewej stronie przy wyjściu z kościoła, ołtarz II – przy św. Florianie, III – ołtarz na wikarówce, IV ołtarz – przy krzyżu misyjnym.
W tym roku prosimy o przygotowanie rodziny:
Ołtarz I: – Sosnowice koło Kościółka od p. Warmuz do p. Moskały. Odpowiedzialni – Panie: – Kaczmarczyk, Bułat, Ostrowska, Rzepisko.
Ołtarz II: – Bęczyn Wieś od p. Garlej do p. Morek. Odpowiedzialni – Panie: – Żyła, Kowalczyk, Mocała, Żyła, Wilk.
Ołtarz III: – Wielkie Drogi domy za torami i koło szosy od p. Dybek do p. Pituch Odpowiedzialni: – Gaj, Łyczak, Mariusz Antos, Leśniak, Pituch.
Ołtarz IV: Wielkie Drogi od p. Zamysłowski koło parku do p. Topolskich. Odpowiedzialni – Panie: Lelek, Rokosz, Piszczek Justyna, Ciesielczyk.
9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. + Janinę Rzeszótko i + Ludwika Cichoń – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…