W sobotę 26 czerwca Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bp Roberta Chrząszcza przyjęła młodzież naszej parafii. 36 kandydatów zostało umocnionych Darami Ducha św., aby dawać świadectwo przynależności do Chrystusa i wspólnoty Kościoła.

Dziś jest szczególny dzień w Paszkówce – dzień Zesłania Ducha Świętego – powiedział na początku kazania ks. bp. Robert Chrząszcz.
Biskup zachęcał młodzież, aby otwarła swoje serca na Boga, bo dla tych, którzy są na Niego otwarci czyni wielkie i fantastyczne rzeczy. Dalej mówił: Duch Święty przychodzi, aby nam pomóc, pocieszać, przypominać, uczyć, pokazywać.
Przypomniał młodzieży: Słowo ma moc – Bóg stworzył świat wypowiadając słowo „niech się stanie”. Słowo ma moc sprawczą, ale niestety jest też słowo, które niszczy, które może zabić – to hejt, plotkowanie, kłótnie. Duch Święty jest obrońcą przed złem, które Was spotyka w życiu. (…) Dziś zstępuje na Was i pokazuje, abyście szli za dobrym słowem, a uciekali od tego, co jest złe. (…) Od Was zależy, co zrobicie z Darami. (…) Duch Święty będzie pokazywał kierunek, ale jak za nim nie pójdziesz, to nic się nie zmieni. (…) Dzisiejsze Bierzmowanie to szczególny moment  – dziś masz okazję zaczerpnąć Darów Ducha Świętego, ale od ciebie zależy, co z nimi zrobisz. (…)
Ksiądz biskup prosił młodzież o codzienną modlitwę: Duch Święty szanuje naszą wolność – jeśli ty go nie będziesz prosił w modlitwie codziennej: „Duchu Święty przyjdź”, to nic z tego nie będzie. (…) Otwórzcie swoje serca na Pana Boga, niech on was prowadzi. (…) Duch Święty jest potrzebny, aby mężnie wyznawać wiarę, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy trudno publicznie przyznać się do wiary w Boga. (…)
Przywołał postać św.Piotra: który się bał i wstydził Jezusa, ale po otrzymaniu Ducha Świętego stał się ważnym wyznawcą i to się może stać w Waszym życiu także. Może do dzisiaj bałeś się przyznać do Chrystusa (…) To się może dzisiaj zmienić, ale zależy, co zrobisz z Darami, którymi Duch Święty cię obdarzy.
Patrząc na obraz w głównym ołtarzu, ks. biskup nawiązał do widocznych na nim tablic z Przykazaniami Bożymi do skrzydeł, które nas prowadzą do Boga. Mówił, że ten, kto żyje według Bożych Przykazań wie, że zbliża się do Boga i przygotowuje się do tego, aby się z nim spotkać. Pan Bóg daje nam swoją łaskę i odwagę do przyznawania się do niego i siłę do tego abyśmy szli i żyli według jego przykazań.
Na koniec poprosił młodzież, aby bardziej, niż biskupa słuchali żywego Ducha Świętego: który do was przyjdzie i jak powiedział Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii: „On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co ja wam powiedziałem”.

Dzień wcześniej, w piątkowy wieczór młodzież otrzymała pamiątkowe krzyże w czasie Mszy Świętej w której uczestniczyli także rodzice kandydatów do Bierzmowania.

Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

Porządek nabożeństw

Msze św. w kościele parafialnym:

Niedziela i Święta:
6:30,
7:30,
8:15 (kościółek Sosnowice)
9:00,
10.00,
11:15,
17:00

Dni powszednie:
7:00,
17:00 (listopad - marzec w czwartki i pierwsze piątki),
18:00 (kwiecień - październik w czwartki i pierwsze piątki),
18:00 (maj, czerwiec, październik),

W soboty zawsze o 17:00 msza św. niedzielna

Spowiedź święta:

Przed i w czasie mszy świętych oraz w zapowiadanych w ogłoszeniach terminach

Kancelaria

Kancelaria czynna:

poniedziałek, piątek, sobota:
8:00 – 9:00

wtorek:
16:00 - 17:30

czwartek:
16:00 - 17:40 (w czasie letnim)
16.00 - 16.40 (w czasie zimowym)

Kancelaria nieczynna w każdą niedzielę, środę oraz we wszystkie święta kościelne i państwowe.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego

ul. Pobiedr 1
34-113 Paszkówka

Proboszcz parafii: ks. Marek Holota
Telefon: 33 879-30-67

Numer konta bankowego:
51 8112 0008 0002 7502 2000 0010

Kontakt z administratorem strony internetowej: [email protected]