Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

Ogłoszenia na Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 18.04.2022

Moi Drodzy! Pragniemy bardzo serdecznie wszystkim podziękować za przeżywanie tych dni – zgłębiania tajemnicy Miłości Boga do człowieka – w Świętym Triduum.
Najpierw za udział – bo wielkie wydarzenia: smutne, radosne i doniosłe, a zarazem ważne dla nas przeżywa się we Wspólnocie – razem.
Dziękuję, tym którzy byli w te dni tutaj, aby zgłębiać, przeżywać i modlić się. Za życzenia dla nas kapłanów i kwiaty.
Przygotowującym piękno liturgii dziękuję:
– najpierw śpiewającym: Chórowi z P. Organistą – bo byli codziennie w te dni – za trud przygotowania, za godziny spędzone na próbach – ubogacanie liturgii – dziękujemy
– dziękuje Służbie Liturgicznej – ministrantom i lektorom z ks. Markiem, za przygotowanie asysty, adoracje i służbę u boku kapłanów
– dziękuję za przygotowanie i dekoracje ołtarzy, Ciemnicy i Grobu P. Wioli i Ewelinie z P. Łukaszem. P. Krysi za przygotowane liturgicznych szat, strojów, obrusów. Za ofiarowane kwiaty do grobu przez P. Sumera.
– Strażakom naszych wiosek, za czuwanie przy Grobie i świadectwo wiary. Są z nami, stoją przy Grobie i przypominają o tym by czuwać i nie zaspać – przez dwa lata nie było czuwania 🙂
– Orkiestrze, która nas zawsze radośnie prowadzi od Grobu do Zmartwychwstałego Chrystusa. Dzięki wam jest zawsze radośnie i uroczyście! Bóg zapłać!
Dziękujemy: Pocztom Sztandarowym OSP, niosącym baldachim, Paniom z Żywego Światła.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Bęczyna i ofiarę 550 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Bęczyna: Augustyniak, Dorosz, Żukowski, Morek, Makowska, Medoń, Morek, Drewniak, Malec. O posprzątanie Kościółka prosimy: Bębenek, Szablowska, Żmuda, Bębenek.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 500 zł od trzech rodzin ze Sosnowic, 700 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 200 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. Próba śpiewu dla klas III Szkół Podstawowych w czwartek o godz. 17.00.
4. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia – Msza św. na Drabożu o godz.14.00.
5. W tym tygodniu w naszym dekanacie skawińskim, peregrynować będzie Ikona św. Rodziny. Nasza parafia została zaproszona do wspólnej modlitwy w Brzeźnicy. W piątek 22.04 o godz.16.00 będzie powitanie, a o 18.00 uroczysta Eucharystia, na którą zostaliśmy zaproszeni i będziemy się modlić o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Kopię tej ikony ministranci będą rozdawać przed kościołem. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy w Brzeźnicy.