Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą – 7.02.2021

W dniu dzisiejszym w całej diecezji w sposób szczególny modlimy się w intencji nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji Jego Eksc. Ks. Roberta Chrząszcza. Pochodzący rodem z Kalwarii Zebrzydowskiej, a wcześniej posługujący w Brazylii – w dniu wczorajszym przyjął święcenia biskupie w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o jego apostolskiej misji dla naszego Kościoła.
W kalendarzu liturgicznym:
Środa – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przeżywać będziemy XXIX Światowy Dzień Chorego – Msza św. w naszym kościele będzie dla osób starszych i chorych z sakramentem namaszczenia o godz. 14.00. Zapraszamy!
Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.
1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 500 zł złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Krugłow, Bruzda, Bryła, Miśkiewicz, Pieprz, Dumnicki, Chochman, Jachymczak, Bębenek, Walo. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Dyrga, Piwowarczyk, Prasak.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – 300 zł od dwóch rodzin ze Sosnowic, 300 zł od rodziny z Paszkówki oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. W tym roku nie było kolędy i nie zostały rozesłane zeszyty z ofiarami na wywóz śmieci z naszego cmentarza – dlatego prosimy o zabranie zeszytów na swoje rejony z zakrystii.
4. We wtorek o godz. 14.00 będzie pogrzeb śp. + Józefa Pawłowskiego ze Sosnowic – polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie…