Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 10.10.2021

Dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „ Nie lękajcie się” – modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy „Żywy pomnik św. Jana Pawła II” – młodzież uzdolnioną i niezamożną z małych miejscowości.
Kalendarz liturgiczny:
Środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
Piątek – wspomnienie św. Teresy, od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
Sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg i ofiarę 350 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom z Wielkich Dróg: Małysa, Gawełko, Medoń, Bogacki, Marchewka, Gaj, Gaj, Kowalczyk, Kowalczyk, Paciorek, Paciorek.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 380 zł od Róż Różańcowych, 200 zł od dwóch rodzin z Wielkich Dróg, 500 zł od rodziny z Bęczyna, 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 300 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać za ofiary!
3. W „Ekstremalnym różańcu” do Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymowało nas 90 osób. Dziękujemy strażakom OSP Paszkówki i Sosnowic za zabezpieczenie na trasie naszego bezpiecznego przemarszu. Bóg zapłać!
4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza w piątek, 15 października 2021 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na „diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego”. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za dar życia połączona z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu, po Mszy św. adoracja połączona z jutrznią.
5. Dzisiaj na wieczorną Mszę św. na godz.17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas 6,7 i 8 szkół podstawowych naszej parafii.