Z modlitwą różańcową do Matki Bożej Kalwaryjskiej

W sobotni zimny październikowy poranek ruszyliśmy pieszo z modlitwą różańcową do Matki Bożej Kalwaryjskiej. „Ekstremalny Różaniec” rozpoczął się przy kaplicy Miłosierdzia Bożego na Drabożu, gdzie zgromadziło się 90 osób i dbający o nasze bezpieczeństwo w drodze druhowie z OSP Paszkówka oraz OSP Sosnowice. Modlitwę różańcową poprowadził ksiądz proboszcz Marek Holota, przypominając myśli bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Na zakończenie modlitewnej wędrówki, w bazylice kalwaryjskiej uczestniczyliśmy we Mszy św. wraz z innymi grupami pielgrzymów.

W tym roku w sobotę 9 października „Ekstremalny Różaniec” przeszedł 10 kilometrową trasę z Draboża do Kalwarii Zebrzydowskiej po raz czwarty.

Pomysł „Ekstremalnego Różańca” poddał podczas wizytacji kanonicznej w naszej parafii w maju 2017 roku ks. biskup Grzegorz Ryś, zachęcając do pieszego pielgrzymowania z modlitwą na różańcu do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwszy raz szliśmy już 28 października  2017 roku, a  jedynie w 2020 roku ze względu na pandemię pielgrzymka nie odbyła się.